Friday, July 7, 2017

Ch 5 Which reminds me of this story about how cheap I am

Me: I'm stopping the diet soda again.

Primo: Why? Because you have a headache?

Me: No. It's just too expensive. Even on sale, it's four dollars for a 12 pack.

Primo: Do you know how much I spend on wine?

Me: Sort of.

Primo: Every time I drink a glass of Ridge, it costs four dollars. And every-

Me: Stop! I don't want to know!


Primo: Buy the Dr Pepper.

1 comment:

  1. Oh man, but Ridge is totally worth it. Even at $4 per glass.

    ReplyDelete

Sorry about the new commenting requirements - I have been getting spammed like crazy.